Atelierul mainilor iscusite

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Atelierul mainilor iscusite

Toate lucrurile sunt grele înainte de a deveni uşoare.(proverb englezesc)

Ultimele subiecte

» FELICITARI, MONICA
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptySam 2 Iul - 16:00 Scris de monatibi

» Pulover fetita
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyJoi 19 Mar - 13:33 Scris de elizalica

» Brose cu felt
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyMar 6 Mai - 16:56 Scris de Andreea M

» tricotare esarfa
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyMar 14 Ian - 15:11 Scris de lavi16

» Ghirlanda de flori cu oua
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyMier 10 Apr - 0:05 Scris de monatibi

» Buna dragele mele!
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar - 0:12 Scris de Adela

» Bine v-am gasit
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyDum 24 Feb - 17:18 Scris de Adela

» Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyLun 3 Dec - 19:17 Scris de camelutza30

» Fulgi-podoabe de pom
Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 EmptyLun 3 Dec - 17:11 Scris de Adela

Cine este conectat?

În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul


[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 23, Mar 8 Aug - 19:19


web counters

+6
tudorluca
Mihaela
Adela
mirela
gheea
Alexandra
10 participanți

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    mirela
    mirela
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 119
    Data de inscriere : 29/09/2010
    Localizare : pe langa Bucuresti
    Stare de spirit : variabila

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de mirela Lun 22 Noi - 16:32

    Gheea ,am dat imtamplator pe net peste fulgul asta si am facut .Apoi ai pus tu pasii si am mai facut unul colorat .
    Ce educatoare dragute ,lucreaza cu copiii in clase ,numai a noastra cumpara de pe site-uri franceze si da milioane de lei pe ele...
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Lun 22 Noi - 18:23

    Ale uite si incercarile mele inspirate de la tine....
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture409
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture408-1
    le-am facut din hartie colorata cartonata, ies superbe si au tinuta tare buna....o sa fac pentru bradut combinatie de rosu cu verde si rosu cu alb.....chiar ne plac.....
    Adela
    Adela
    Admin


    feminin Mesaje : 374
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pissconsin
    Stare de spirit : The show must go on!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Adela Mar 23 Noi - 17:08

    Am facut si eu cu Tia un fel de globulet din hartie glasata dar hartia era prea tare si nu prea ne-am descurcat.O sa mai facem din fartie de impachetat si atunci va si explicam cum se face ca ne-am pierdut si noi in timp c el-am facut!
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Dsc05318ad
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Mar 23 Noi - 18:09

    Adela astept sa ne spui cum se face.....caut de cateva zile ceva de genul acesta, rotund.....
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Lun 29 Noi - 22:12

    azi am mai facut cateva stelute pentru bradut.....m-am cam stresat cu ele dar a meritat....
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture457-1
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture455
    tudorluca
    tudorluca
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 137
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 51
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : contagioasa!!Tricotatul este, de asemenea, benefic pentru eliminarea stresului acumulat peste zi, îţi oferă plăcute senzaţii tactile, îţi facilitează meditaţia, îţi stimulează creatrivitatea si imaginaţia si îţi oferă împlinirea realizării personale a unui obiect cu funcţie practică si estetică, cu puternică încărcătură emoţională.

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de tudorluca Mar 30 Noi - 10:14

    Ce frumoase sunt......si tehnica....??!...Gheea chiar te pricepi....
    Adela...sunt ovaluri taiate pe mijloc si apoi imbinate una-in alta....???la globuletul de hartie.....
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Mar 30 Noi - 10:26

    of of of , nu cred ca as putea sa ma fac inteleasa , mi-a luat aproape o ora sa o deslusesc pe prima, dar caut link-ul de unde am invatat eu si asa numai sa aveti rabdare si le faceti super....
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Mar 30 Noi - 10:28

    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Mar 30 Noi - 10:28

    sa aveti spor, merita sa le faceti, sunt deosebite....
    tudorluca
    tudorluca
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 137
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 51
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : contagioasa!!Tricotatul este, de asemenea, benefic pentru eliminarea stresului acumulat peste zi, îţi oferă plăcute senzaţii tactile, îţi facilitează meditaţia, îţi stimulează creatrivitatea si imaginaţia si îţi oferă împlinirea realizării personale a unui obiect cu funcţie practică si estetică, cu puternică încărcătură emoţională.

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de tudorluca Mar 30 Noi - 11:36

    Uite Gheea..am facut si eu fulgi...o sa ii duc la mama....la casa....Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture018
    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Picture015-1
    i-am agatat ca altfel Luca ii face tandari.am facut si mai mici din resturile celor mari-i-am pus intr-un bradulet mic...da ii ducsi pe astia.....o sa fac si pe coli ff mari sa vad daca reusesc....sa ii pun intr-un brad adevarat..afara...
    multam de idee!!!
    Alexandra
    Alexandra
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 233
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Localizare : La malul Marii Egee
    Stare de spirit : Opaaaaaaaa

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Alexandra Mar 30 Noi - 14:30

    Ce-mi plaaace, ce-mi placeeee!!!!!!!!
    gheea
    gheea
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 114
    Data de inscriere : 15/10/2010
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : aiurita

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de gheea Mar 30 Noi - 16:13

    fain....eu aseara am mai facut su Sara inca unul rosu pentru camera ei.....l-am si agatat frumos pe un perete....
    tudorluca
    tudorluca
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 137
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 51
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : contagioasa!!Tricotatul este, de asemenea, benefic pentru eliminarea stresului acumulat peste zi, îţi oferă plăcute senzaţii tactile, îţi facilitează meditaţia, îţi stimulează creatrivitatea si imaginaţia si îţi oferă împlinirea realizării personale a unui obiect cu funcţie practică si estetică, cu puternică încărcătură emoţională.

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de tudorluca Mar 30 Noi - 16:21

    Gheea oare din saten...fășii sau panglică...de catifea/mătase or merge?!!!sau organza.... scratch
    steluțele mici.....
    Alexandra
    Alexandra
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 233
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Localizare : La malul Marii Egee
    Stare de spirit : Opaaaaaaaa

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Alexandra Mar 30 Noi - 16:50

    Daaaa, cred ca ar fi splendide!!!
    (sa va zic adevarul, eu nu ma incumet sa le fac: mi se par grele rau!)
    tudorluca
    tudorluca
    Ucenic
    Ucenic


    feminin Mesaje : 137
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 51
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : contagioasa!!Tricotatul este, de asemenea, benefic pentru eliminarea stresului acumulat peste zi, îţi oferă plăcute senzaţii tactile, îţi facilitează meditaţia, îţi stimulează creatrivitatea si imaginaţia si îţi oferă împlinirea realizării personale a unui obiect cu funcţie practică si estetică, cu puternică încărcătură emoţională.

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de tudorluca Mar 30 Noi - 16:54

    Alexandra a scris: Daaaa, cred ca ar fi splendide!!!
    (sa va zic adevarul, eu nu ma incumet sa le fac: mi se par grele rau!)
    Deja....NU MAI ZIC NIK..ma lasi...la ce frumuseti de coliere faci.... cheers
    Adela
    Adela
    Admin


    feminin Mesaje : 374
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pissconsin
    Stare de spirit : The show must go on!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Adela Mar 30 Noi - 16:55

    Ramona sunt cercuri dar hartia mea a fost un pic mai groasa si nu prea au stat.Cred ca prima data trebuie lipite pe mijloc si apoi pe rand sus is jos,nu stiu daca intelegeti.Si trebuie cam multe cerculete!
    Floricica50
    Floricica50


    feminin Mesaje : 3
    Data de inscriere : 30/11/2012
    Localizare : Focsani
    Stare de spirit : Buna!!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Buna..

    Mesaj Scris de Floricica50 Vin 30 Noi - 16:19

    cum pot sa adaug si eu poze si comentarii?
    Floricica50
    Floricica50


    feminin Mesaje : 3
    Data de inscriere : 30/11/2012
    Localizare : Focsani
    Stare de spirit : Buna!!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Floricica50 Vin 30 Noi - 16:22

    buna cum bag poze ??
    Adela
    Adela
    Admin


    feminin Mesaje : 374
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pissconsin
    Stare de spirit : The show must go on!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Adela Vin 30 Noi - 16:24

    Pozele se pot adauga f. usor.Daca te uiti la casuta in care postezi postul sunt niste iconite si alegi apesi pe cea care spune gazduieste o imagine si urmezi pasii de acolo.
    Mult succes si daca mai ai nevoie de ajutor sa imi spui!Asteptam pozele!
    avatar
    camelutza30


    feminin Mesaje : 2
    Data de inscriere : 30/11/2012
    Localizare : constanta
    Stare de spirit : buna

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty buna

    Mesaj Scris de camelutza30 Vin 30 Noi - 21:50

    Corina a scris:
    Alexandra a scris:Ia uitati ce am mai facut azi:

    - o coala de hartie o faci evantai

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 010-3

    -desenezi de ea diferite modele, apoi le decupezi:

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 011-46

    -legi la mijloc un snur si lipesti marginile, formand un cerc

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 012-43

    Gataaaaaaaa!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 013-38

    astea imi plac foarte mult, faceam si la gradinita cu copiii din grua mare si tare le placea!

    nu sunt lamurita dupa ce pui snurul la globul din hartie (adica cum deschizi globul)poate ai timp sa ma ajuti,mersi!+



    Adela
    Adela
    Admin


    feminin Mesaje : 374
    Data de inscriere : 27/09/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pissconsin
    Stare de spirit : The show must go on!

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Adela Sam 1 Dec - 19:04

    Camelia, ata o lasi nelegata pana cand lipesti ornamentul la capete si apoi legi capetele atei.Poti lasa ata si pana la sfarsit si folosesti un ac cu ata si pui ata unde doresti!
    avatar
    camelutza30


    feminin Mesaje : 2
    Data de inscriere : 30/11/2012
    Localizare : constanta
    Stare de spirit : buna

    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de camelutza30 Lun 3 Dec - 19:17

    Adela a scris:Camelia, ata o lasi nelegata pana cand lipesti ornamentul la capete si apoi legi capetele atei.Poti lasa ata si pana la sfarsit si folosesti un ac cu ata si pui ata unde doresti!


    mersi

    Continut sponsorizat


    Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni din hartie pentru bradul de Craciun

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai - 9:57